PYTANIA

 • To jest klub czy strzelnica?
  Strzelnica prowadzona przez klub posiadający licencję PZSS o nr 1422.
  Ponieważ opieramy swoją działalność na aktywności członków (nikt nie pobiera wynagrodzenia) możemy wypracowane środki przeznaczyć na zakup interesującej nas broni, prace remontowe oraz utrzymać niskie ceny amunicji.
 • Czy żeby strzelać muszę być członkiem klubu?
  Nie. Jeśli strzelanie to dla Ciebie incydentalna rekreacja, możesz po prostu przyjechać postrzelać z naszej broni i amunicji pod okiem instruktora.
  Jeśli masz własną broń, możesz wynająć tor.
 • Czy muszę zarezerwować wizytę?
  Nie. Mamy cztery 50-metrowe tory i zwykle nawet jeśli trzeba poczekać, to najwyżej kwadrans.
 • Czy „załatwicie mi pozwolenie„?
  Szczegóły znajdziesz tutaj.
  Nie. I nikt inny też tego nie zrobi. Możemy natomiast wytłumaczyć Ci dokładnie jakie są możliwe ścieżki i przygotować Cię rzetelnie do egzaminu.
  Będąc członkiem klubu możesz ubiegać się o patent strzelecki (który zwalnia z egzaminu na komendzie) oraz licencję sportową (która jest podstawą wydania pozwolenia na broń do celów sportowych) lub ubiegać się o pozwolenie do celów kolekcjonerskich.
 • Czy mogę strzelać z broni czarnoprochowej?
  Z broni czarnoprochowej mogą strzelać wyłącznie członkowie klubu posiadający Prowadzącego Strzelanie kategorii H, raz w tygodniu o wyznaczonej godzinie.
  Wymagamy też by proch był w przygotowanych wcześniej patronach lub odmierzony w fiolkach eppendorf. Nie zapomnij też o kluczyku do kominków.
 • Czy mogę zostać członkiem klubu?
  Tak. Jednak przemyśl tę decyzję, bo oprócz benefitów (niskich/braku cen za amunicję, szkolenie, tor, imprezy, większej dostępności strzelnicy itd.) będziesz mieć również obowiązki – sprawdź tutaj.
  Od stycznia 2023 r. obowiązuje trzymiesięczny okres kandydacki, podczas którego się poznajemy. W tym czasie możesz przejść podstawowy kurs strzelecki, kurs prowadzącego strzelanie i przygotujemy Cię do egzaminu na patent. Dostaniesz też opiekuna żebyś „nie truł dupy” niepotrzebnymi pytaniami. Zorientujemy się czy nie jesteś mendą, marudą, leniem, gangusem i patusem… potem w trybie tajnego głosowania członkowie ustalą czy zostaniesz członkiem Klubu czy się pożegnamy.

  Jeśli sądzisz, że to „coś dla Ciebie” porozmawiaj z prezesem (ale zanim pogadasz jeszcze raz przemyśl, bo poważnie traktujemy deklaracje), o tym co mógłbyś robić dla klubu.
  Roczna składka 310 zł + jednorazowe wpisowe 500 zł.
  Fajnie byłoby gdybyś znał regulamin klubusprawdź tutaj.
  (napisz pytania@strzelaj.org lub zadzwoń +48 451 049 209)
 • Czy mogę brać w udział w zawodach?
  Tak. Nawet nie będąc członkiem klubu oraz nie posiadając licencji.
  Terminarz zawodów znajdziesz tutaj.
  Żeby wziąć udział w zawodach musisz wpłacić opłatę startową,
  tak żeby została zaksięgowana najpóźniej w czwartek przed zawodami.
  (napisz zawody@strzelaj.org lub zadzwoń +48 502 412 807)
  Konto bankowe: LOK ŚOW Legion Silesia Ruda Śląska
  69 1240 6074 1111 0011 1428 1167
 • Jak załatwię licencję sportową?
  Po otrzymaniu patentu strzeleckiego za pomocą platformy PZSS nasz administrator załatwi za Ciebie formalności, również przedłużenie licencji na kolejny rok.
  (napisz licencje@strzelaj.org lub zadzwoń +48 609 368 611)

  Uffff.
  Skoro dobrnąłeś/łaś tutaj, wiesz już prawi wszystko.